Dário Essugo adlı futbolcunun menajerliğini CAA Base Ltd üstlenmektedir. Oyuncu RC Strasbourg Alsace formasını giymektedir; güncel piyasa değeri €15.00m seviyesindedir. Sözleşmesi 30.06.2033 tarihine kadar geçerlidir.

timeline Kariyer Geçmişi

19/20
Sporting U17 Sporting U17
21/22
Sporting B Sporting B
23/24
Sporting Sporting
23/24
Chaves Chaves
23/24
Sporting Sporting
24/25
Las Palmas Las Palmas
24/25
Sporting Sporting
25/26
Chelsea Chelsea
26/27
Strasbourg Strasbourg
26/27
Chelsea Chelsea

Reyting

69

ÖN

Dário Essugo futbolcu profil fotoğrafı

Dário Essugo

Portekiz • Ön Libero visibility708,9B Wikidata Q106091717

HÜC

--

TEK

--

TAK

--

DEF

--

YRT

--

YAŞ

21

Boy: 1,78
Ayak: Sağ
euro €15.00m
support_agent Temsilci: CAA Base Ltd

HÜC: Hücum • TEK: Teknik • TAK: Taktik • DEF: Defans • YRT: Yaratıcılık

Pozisyon

Orta Saha

Yaş

21

Boy

1,78

Ayak

Sağ

Kişisel Bilgiler

Doğum Tarihi
14.03.2005
Doğum Yeri
Lisboa, Portekiz
Uyruk
Portekiz / Angola
Lig
Ligue 1
Forma No
14
Kiralık
Chelsea FC kulübünden, 30.06.2027 tarihine kadar

info Dário Essugo hakkında

Dário Essugo, 21 yaşında, Portekiz uyruklu bir Ön Libero oyuncusudur. Dário Essugo, 2026 yılından bu yana RC Strasbourg Alsace forması giyiyor. Sözleşmesi Haziran 2033 tarihine kadar sürüyor. Güncel tahmini piyasa değeri €15.00m. Dário Essugo adlı futbolcunun menajerliğini CAA Base Ltd üstlenmektedir. Kariyerinde 11 transfer kaydı bulunuyor; en yüksek bonservisli transferi 2025 yılında Sporting kulübünden Chelsea kulübüne €22.27m bedelle gerçekleşti. 2026/2027 Ligue 1 sezonunda 8 maçta 2 gol ve 1 asist kaydetti. Boyu 1,78 m, tercih ettiği ayak sağ.

Dário Essugo menajeri kim?

expand_more

Dário Essugo adlı futbolcunun menajerliğini CAA Base Ltd üstlenmektedir.

Dário Essugo hangi takımda oynuyor?

expand_more

Dário Essugo, şu anda RC Strasbourg Alsace takımında Ön Libero pozisyonunda forma giymektedir.

Dário Essugo piyasa değeri ne kadar?

expand_more

Dário Essugo yaklaşık piyasa değeri €15.00m olarak tahmin edilmektedir (2026 verisi).

Dário Essugo nereli?

expand_more

Dário Essugo, Portekiz uyrukludur.

Dário Essugo kaç yaşında?

expand_more

Dário Essugo 21 yaşındadır.

scoreboard Son Maçlar

Tarih Rakip Skor Rating
6 Kas 2026
Toulouse (D)
Ligue 1
3 - 1 (M) 6.8
1 Kas 2026
AJ Auxerre (E)
Ligue 1
5 - 1 (G) 7.7
25 Eki 2026
Stade Rennais (D)
Ligue 1
3 - 0 (M) 6.2
17 Eki 2026
Paris Saint-Germain (E)
Ligue 1
1 - 3 (M) 6.1
11 Eki 2026
OGC Nice (D)
Ligue 1
2 - 1 (M) 7.6

Piyasa Değeri ve Form

Ligue 1 2026/2027

Piyasa Değeri

İki bağımsız kaynağın karşılaştırması

Güncel Değer

€15.00m

Model Tahmini

€18,9m

€17,0m – €20,8m

20232026

Sezon Formu

Gol

2 / xG 0.85

Asist

1 / xA 0.16

Şut

9 / isabetli 2

Pas isabeti

86.5

Gol
%89
Asist
%63
Reyting
%37

Çubuklar oyuncunun lig içi yüzdelik dilimini gösterir.

Detaylı İstatistikler Göster expand_more

Yüzde değerleri lig içi yüzdelik dilimi gösterir.

Şut

Gol 2 %89
xG 0.85 %76
xGOT 0.58 %66
xG (penaltısız) 0.85 %78
Şut 9 %67
İsabetli şut 2 %45

Pas

Asist 1 %63
xA 0.16 %20
İsabetli pas 134 %29
Pas isabeti % 86.5 %39
İsabetli uzun top 4 %20
Uzun top isabeti % 36.4 %11
Hat kıran pas 23 %30
Yaratılan fırsat 5 %42
İsabetli orta 1 %38
Orta isabeti % 100.0 %100

Top Hakimiyeti

Çalım 1 %18
Çalım başarısı % 25.0 %20
Kazanılan ikili mücadele 26 %61
İkili mücadele % 53.1 %64
Kazanılan hava topu 5 %67
Hava topu % 55.6 %68
Top dokunuşu 239 %33
Ceza sahasında dokunuş 4 %25
Top kaybı 7 %16
Kazanılan faul 9 %75

Savunma

Savunma aksiyonu 28 %54
Top çalma 11 %51
Pas arası 8 %58
Şut bloğu 2 %64
Yapılan faul 6 %55
Top kazanma 16 %30
Son üçlükte top kazanma 1 %14
Geçilme 3 %53
Uzaklaştırma 7 %43
Gol yememe 0 %0
Sahadayken yenen gol 12 %21
Sahadayken rakip xG 9.03 %50

Disiplin

Sarı kart 1 %26
Kırmızı kart 0 %100

Beceri Profili

Puanlar 0–100 ölçeğinde; veri: Ligue 1 2026/2027.

62,5 Genel puan

Pozisyonundaki oyuncular arasında 65. (96 oyuncu)

Son maç puanları

  • 80 Auxerre
  • 63 Rennes
  • 55 Paris Saint Germain
  • 76 Nice
  • 74 Paris
  • Şut 64,8 #34/79
  • Pas 65,6 #54/97
  • On ball attacking 65,2 #45/95
  • Mücadele 69,3 #17/94
  • Bire bir savunma 63,6 #50/95
  • Pozisyon alma 63,1 #46/93
  • Top kontrolü 57,8 #93/97

newspaper Son Haberler

Haber metinleri İngilizcedir.

  • Scores again

    Essugo scored one goal to go with one shot (one on goal) in Sunday's 5-1 victory over AJ Auxerre.

  • Scores in first start

    Dario Essugo scored one goal to go with two shots (one on goal) in Sunday's 2-1 defeat versus Nice.

  • Assists on first appearance

    Essugo assisted once to go with two shots (zero on goal) and two chances created in Sunday's 6-2 win against Troyes.

  • Joining Strasbourg on loan

    Essugo will spend the 2026/27 season on loan at Strasbourg.

  • Option off bench Saturday

    Essugo (undisclosed) is on the bench for Saturday's FA Cup clash against Wrexham.

forum Sosyal Medya

Kariyer

Kulüp Kariyeri

  1. Chelsea
    07.2027 – devam

    0 maç · 0 gol

  2. Strasbourg Güncel Kiralık
    09.2026 – 06.2027

    8 maç · 2 gol

    chevron_rightSezon dökümü
    Turnuva Maç Gol Asist Reyting
    2026/2027 6.72
    Ligue 1 8 2 1 6.72
  3. Chelsea U21 Altyapı
    03.2026 – 06.2026

    1 maç · 0 gol

    chevron_rightSezon dökümü
    Turnuva Maç Gol Asist Reyting
    2025/2026 8.34
    Premier League 2 1 0 1 8.34
  4. Chelsea
    06.2025 – 09.2026

    8 maç · 0 gol

    chevron_rightSezon dökümü
    Turnuva Maç Gol Asist Reyting
    2025/2026 6.99
    Premier Lig 3 0 0 6.62
    FIFA Club World Cup 3 0 0 6.29
    FA Cup 2 0 2 7.56
  5. Las Palmas Kiralık
    08.2024 – 06.2025

    27 maç · 1 gol

    chevron_rightSezon dökümü
    Turnuva Maç Gol Asist Reyting
    2024/2025 6.80
    La Liga 27 1 0 6.80
  6. Sporting CP
    07.2024 – 08.2024

    2 maç · 0 gol

    chevron_rightSezon dökümü
    Turnuva Maç Gol Asist Reyting
    2024/2025 6.34
    Liga Portugal 2 0 0 6.34
  7. Chaves Kiralık
    01.2024 – 06.2024

    14 maç · 0 gol

    chevron_rightSezon dökümü
    Turnuva Maç Gol Asist Reyting
    2023/2024 6.90
    Liga Portugal 14 0 0 6.90
  8. Sporting CP B
    07.2021 – 06.2023

    27 maç · 0 gol

    chevron_rightSezon dökümü
    Turnuva Maç Gol Asist Reyting
    2022/2023
    Liga 3 12 0 0 –
    2021/2022
    Liga 3 15 0 0 –
  9. Sporting CP U19 Altyapı
    07.2021 – 12.2022

    9 maç · 0 gol

    chevron_rightSezon dökümü
    Turnuva Maç Gol Asist Reyting
    2022/2023
    UEFA Youth League 4 0 0 –
    2021/2022
    UEFA Youth League 5 0 1 –
  10. Sporting CP
    03.2021 – 01.2024

    23 maç · 0 gol

    chevron_rightSezon dökümü
    Turnuva Maç Gol Asist Reyting
    2023/2024 6.92
    Liga Portugal 4 0 0 6.90
    Taça de Portugal 3 0 0 –
    League Cup 2 0 0 –
    Europa League 1 0 0 7.00
    2022/2023 6.50
    Liga Portugal 4 0 0 6.61
    League Cup 3 0 0 –
    Europa League 2 0 0 6.19
    Champions League 1 0 0 6.69
    2021/2022 7.36
    Liga Portugal 1 0 0 7.36
    Champions League 1 0 0 –
    2020/2021
    Liga Portugal 1 0 0 –

Milli Takım

Portugal U21 09.2023

7 maç · 0 gol

Portugal U17 05.2022

5 maç · 1 gol

Portugal U19 03.2022

9 maç · 0 gol

Portugal Under 15 08.2019

1 maç · 0 gol

forum Yorumlar

chat_bubble_outline

Henüz yorum yok. İlk yorumu siz yazın!

help_outline Soru & Cevap

Soru Sor →
contact_support

Henüz soru sorulmamış.