Fodé Sylla adlı futbolcunun menajerliğini Excellence Sport Nation üstlenmektedir. Oyuncu FC Sion formasını giymektedir; güncel piyasa değeri €1.50m seviyesindedir. Sözleşmesi 30.06.2031 tarihine kadar geçerlidir.

timeline Kariyer Geçmişi

21/22
Lens U17 Lens U17
22/23
Lens U19 Lens U19
23/24
Lens B Lens B
24/25
Yverdon Sport Yverdon Sport
24/25
Lens B Lens B
25/26
Lens Lens
26/27
Sion Sion

Reyting

66

ÖN

Fodé Sylla futbolcu profil fotoğrafı

Fodé Sylla

Fransa • Ön Libero visibility81,3B Wikidata Q118533849

HÜC

48

TEK

52

TAK

43

DEF

51

YRT

46

YAŞ

20

Boy: 1,82
Ayak: Sağ
euro €1.50m
support_agent Temsilci: Excellence Sport Nation

HÜC: Hücum • TEK: Teknik • TAK: Taktik • DEF: Defans • YRT: Yaratıcılık

Pozisyon

Orta Saha

Yaş

20

Boy

1,82

Ayak

Sağ

Kişisel Bilgiler

Doğum Tarihi
16.04.2006
Doğum Yeri
Saint-Quentin, Fransa
Uyruk
Fransa / Gine
Lig
Super League
Forma No
37

info Fodé Sylla hakkında

Fodé Sylla, 20 yaşında, Fransa uyruklu bir Ön Libero oyuncusudur. Fodé Sylla, 2026 yılından bu yana FC Sion forması giyiyor. Sözleşmesi Haziran 2031 tarihine kadar sürüyor. Güncel tahmini piyasa değeri €1.50m. Fodé Sylla adlı futbolcunun menajerliğini Excellence Sport Nation üstlenmektedir. Kariyerinde 7 transfer kaydı bulunuyor; en yüksek bonservisli transferi 2026 yılında Lens kulübünden Sion kulübüne €1.00m bedelle gerçekleşti. 2026/2027 Super League sezonunda 8 maçta 1 gol ve 0 asist kaydetti. Boyu 1,82 m, tercih ettiği ayak sağ.

Fodé Sylla menajeri kim?

expand_more

Fodé Sylla adlı futbolcunun menajerliğini Excellence Sport Nation üstlenmektedir.

Fodé Sylla hangi takımda oynuyor?

expand_more

Fodé Sylla, şu anda FC Sion takımında Ön Libero pozisyonunda forma giymektedir.

Fodé Sylla piyasa değeri ne kadar?

expand_more

Fodé Sylla yaklaşık piyasa değeri €1.50m olarak tahmin edilmektedir (2026 verisi).

Fodé Sylla nereli?

expand_more

Fodé Sylla, Fransa uyrukludur.

Fodé Sylla kaç yaşında?

expand_more

Fodé Sylla 20 yaşındadır.

scoreboard Son Maçlar

Tarih Rakip Skor Rating
2 Eki 2026
Saint-Étienne (D)
Club Friendly Games
5 - 1 (M) –
19 Eyl 2026
FC Zürich (E)
Swiss Super League
1 - 1 (B) 4.8
15 Eyl 2026
Grasshopper Club Zürich (D)
Swiss Super League
2 - 5 (G) 7.7
6 Eyl 2026
FC Thun (E)
Swiss Super League
3 - 2 (G) 5.5
3 Eyl 2026
Basel (D)
Swiss Super League
1 - 2 (G) 6.8

Piyasa Değeri ve Form

Super League 2026/2027

Piyasa Değeri

İki bağımsız kaynağın karşılaştırması

Güncel Değer

€1.50m

Model Tahmini

€1,2m

€1,0m – €1,5m

20232026

Sezon Formu

Gol

1 / xG 0.71

Asist

0 / xA 0.26

Şut

5 / isabetli 1

Pas isabeti

87.0

Gol
%15
Asist
%0
Reyting
%13

Çubuklar oyuncunun lig içi yüzdelik dilimini gösterir.

Detaylı İstatistikler Göster expand_more

Yüzde değerleri lig içi yüzdelik dilimi gösterir.

Şut

Gol 1 %15
xG 0.71 %36
xGOT 0.48 %28
xG (penaltısız) 0.71 %38
Şut 5 %18
İsabetli şut 1 %8

Pas

Asist 0 %0
xA 0.26 %26
İsabetli pas 141 %67
Pas isabeti % 87.0 %90
İsabetli uzun top 3 %28
Uzun top isabeti % 50.0 %23
Yaratılan fırsat 2 %8

Top Hakimiyeti

Çalım 4 %31
Çalım başarısı % 57.1 %74
Kazanılan ikili mücadele 26 %56
İkili mücadele % 60.5 %92
Kazanılan hava topu 3 %21
Hava topu % 75.0 %90
Top dokunuşu 226 %49
Ceza sahasında dokunuş 4 %8
Top kaybı 3 %62
Kazanılan faul 7 %49

Savunma

Savunma aksiyonu 21 %74
Top çalma 12 %77
Pas arası 5 %74
Şut bloğu 1 %49
Yapılan faul 5 %51
Top kazanma 24 %64
Son üçlükte top kazanma 4 %69
Geçilme 5 %23
Uzaklaştırma 3 %46
Gol yememe 0 %0
Sahadayken yenen gol 8 %49
Sahadayken rakip xG 6.39 %59

Disiplin

Sarı kart 0 %100
Kırmızı kart 2 %0

Kariyer

Kulüp Kariyeri

  1. Sion Güncel
    07.2026 – devam

    12 maç · 1 gol

    chevron_rightSezon dökümü
    Turnuva Maç Gol Asist Reyting
    2026/2027 6.51
    Süper Lig 8 1 0 6.51
    Conference League 3 0 1 –
    Swiss Cup 1 0 0 –
  2. Lens
    07.2025 – 07.2026

    5 maç · 0 gol

    chevron_rightSezon dökümü
    Turnuva Maç Gol Asist Reyting
    2025/2026 6.84
    Ligue 1 4 0 0 6.92
    Coupe de France 1 0 0 6.56
  3. Yverdon Kiralık
    07.2024 – 06.2025

    28 maç · 1 gol

    chevron_rightSezon dökümü
    Turnuva Maç Gol Asist Reyting
    2024/2025 7.07
    Süper Lig 28 1 1 7.07
  4. Lens U19 Altyapı
    07.2023 – 06.2024

    4 maç · 0 gol

    chevron_rightSezon dökümü
    Turnuva Maç Gol Asist Reyting
    2023/2024
    UEFA Youth League 4 0 0 –
  5. Lens
    02.2023 – 07.2024

    0 maç · 0 gol

  6. Lens B
    01.2023 – 07.2024

    28 maç · 2 gol

    chevron_rightSezon dökümü
    Turnuva Maç Gol Asist Reyting
    2023/2024
    National 3 20 2 0 –
    2022/2023
    National 3 8 0 0 –

Milli Takım

France U20 07.2025

7 maç · 0 gol

France U19 10.2024

6 maç · 1 gol

France U18 09.2023

1 maç · 0 gol

France U17 10.2022

18 maç · 1 gol

France U16 11.2021

1 maç · 0 gol

forum Yorumlar

chat_bubble_outline

Henüz yorum yok. İlk yorumu siz yazın!

help_outline Soru & Cevap

Soru Sor →
contact_support

Henüz soru sorulmamış.