Amine Harit adlı futbolcunun menajerliğini Sport Cover üstlenmektedir. Oyuncu Olympique Marsilya formasını giymektedir; güncel piyasa değeri €5.00m seviyesindedir. Sözleşmesi 30.06.2027 tarihinde sona erecek — 7 ay kaldı.

timeline Kariyer Geçmişi

15/16
Nantes B Nantes B
16/17
Nantes Nantes
17/18
Schalke Schalke
21/22
Marsilya Marsilya
21/22
Schalke Schalke
22/23
Marsilya Marsilya
22/23
Schalke Schalke
23/24
Marsilya Marsilya
25/26
Başakşehir Başakşehir
25/26
Marsilya Marsilya

Reyting

71

SAĞ

Amine Harit futbolcu profil fotoğrafı

Amine Harit

Fas • Sağ Kanat visibility237,3B Wikidata Q26034345

HÜC

60

TEK

69

TAK

33

DEF

30

YRT

65

YAŞ

29

Boy: 1,80
Ayak: Sağ
euro €5.00m
support_agent Temsilci: Sport Cover

HÜC: Hücum • TEK: Teknik • TAK: Taktik • DEF: Defans • YRT: Yaratıcılık

Pozisyon

Forvet

Yaş

29

Boy

1,80

Ayak

Sağ

Kişisel Bilgiler

Doğum Tarihi
18.06.1997
Doğum Yeri
Pontoise, Fransa
Uyruk
Fas / Fransa
Lig
Ligue 1
Forma No
77

info Amine Harit hakkında

Amine Harit, 29 yaşında, Fas uyruklu bir Sağ Kanat oyuncusudur. Amine Harit, 2026 yılından bu yana Olympique Marsilya forması giyiyor. Sözleşmesi Haziran 2027 tarihine kadar sürüyor. Güncel tahmini piyasa değeri €5.00m. Amine Harit adlı futbolcunun menajerliğini Sport Cover üstlenmektedir. Kariyerinde 12 transfer kaydı bulunuyor; en yüksek bonservisli transferi 2017 yılında Nantes kulübünden Schalke kulübüne €8.00m bedelle gerçekleşti. 2026/2027 Ligue 1 sezonunda 9 maçta 3 gol ve 1 asist kaydetti. Boyu 1,80 m, tercih ettiği ayak sağ.

Amine Harit menajeri kim?

expand_more

Amine Harit adlı futbolcunun menajerliğini Sport Cover üstlenmektedir.

Amine Harit hangi takımda oynuyor?

expand_more

Amine Harit, şu anda Olympique Marsilya takımında Sağ Kanat pozisyonunda forma giymektedir.

Amine Harit piyasa değeri ne kadar?

expand_more

Amine Harit yaklaşık piyasa değeri €5.00m olarak tahmin edilmektedir (2026 verisi).

Amine Harit nereli?

expand_more

Amine Harit, Fas uyrukludur.

Amine Harit kaç yaşında?

expand_more

Amine Harit 29 yaşındadır.

scoreboard Son Maçlar

Tarih Rakip Skor Rating
1 Kas 2026
Toulouse (E)
Ligue 1
2 - 0 (G) 8.1
25 Eki 2026
Le Havre (E)
Ligue 1
4 - 3 (G) 6.5
22 Eki 2026
SK Sturm Graz (D)
UEFA Europa League
1 - 0 (M) –
18 Eki 2026
Angers (D)
Ligue 1
2 - 5 (G) 8.3
15 Eki 2026
Olympiacos FC (E)
UEFA Europa League
0 - 1 (M) 7.0

Piyasa Değeri ve Form

Ligue 1 2026/2027

Piyasa Değeri

İki bağımsız kaynağın karşılaştırması

Güncel Değer

€5.00m

Model Tahmini

€2,2m

€1,8m – €2,7m

20232026

Sezon Formu

Gol

3 / xG 0.56

Asist

1 / xA 1.60

Şut

8 / isabetli 5

Pas isabeti

85.5

Gol
%91
Asist
%56
Reyting
%90

Çubuklar oyuncunun lig içi yüzdelik dilimini gösterir.

Detaylı İstatistikler Göster expand_more

Yüzde değerleri lig içi yüzdelik dilimi gösterir.

Şut

Gol 3 %91
xG 0.56 %43
xGOT 0.81 %50
xG (penaltısız) 0.56 %43
Şut 8 %48
İsabetli şut 5 %67

Pas

Asist 1 %56
xA 1.60 %88
İsabetli pas 283 %93
Pas isabeti % 85.5 %74
İsabetli uzun top 7 %72
Uzun top isabeti % 53.8 %43
Hat kıran pas 45 %87
Yaratılan fırsat 18 %93
Yaratılan büyük fırsat 4 %91
İsabetli orta 6 %81
Orta isabeti % 23.1 %56

Top Hakimiyeti

Çalım 16 %96
Çalım başarısı % 55.2 %74
Kazanılan ikili mücadele 41 %88
İkili mücadele % 45.6 %54
Top dokunuşu 497 %92
Ceza sahasında dokunuş 32 %83
Top kaybı 21 %3
Kazanılan faul 15 %87

Savunma

Savunma aksiyonu 20 %80
Top çalma 10 %76
Pas arası 7 %96
Şut bloğu 1 %72
Yapılan faul 4 %57
Top kazanma 31 %83
Son üçlükte top kazanma 4 %62
Geçilme 10 %4
Uzaklaştırma 2 %44
Gol yememe 0 %0
Sahadayken yenen gol 9 %20
Sahadayken rakip xG 15.94 %1

Disiplin

Sarı kart 1 %12
Kırmızı kart 0 %100

Beceri Profili

Puanlar 0–100 ölçeğinde; veri: Ligue 1 2026/2027.

84,4 Genel puan

Pozisyonundaki oyuncular arasında 9. (148 oyuncu)

Son maç puanları

  • 82 Toulouse
  • 70 Le Havre
  • 73 Angers SCO
  • 60 Troyes
  • 60 Paris Saint Germain
  • Şut 73,3 #33/132
  • Pas 70,7 #12/148
  • Orta 80,7 #2/117
  • On ball attacking 79,3 #3/145
  • Mücadele 68,4 #14/146
  • Bire bir savunma 64,1 #46/143
  • Pozisyon alma 58,3 #98/136
  • Top kontrolü 64,5 #27/149

newspaper Son Haberler

Haber metinleri İngilizcedir.

  • Returns to matchday squad

    Harit (fitness) has been included in Marseille's squad for Sunday's Ligue 1 clash against Lens after returning to training Saturday.

  • Set to be in squad for Lens

    Harit (fitness) trained Saturday and will be included in Marseille's squad for Sunday's Ligue 1 match at Lens, according to Nordine of L'Instant N.

  • Late fitness call for Lens clash

    Harit (fitness) remains uncertain for Sunday's Ligue 1 clash against Lens, with a final decision on his availability expected following Saturday's assessment, according to coach Bruno Genesio. "We will see this afternoon if they can return tomorrow."

  • Out Thursday, expected back for Lens

    Harit won't play in Thursday's Europa League match at Bayer Leverkusen because of a recovery issue but should be available for Sunday's game at Lens, according to manager Bruno Genesio, per Le Phoceen."For Amine, it's more of a recovery problem. He should be there on Sunday."

  • Scores stunning first-minute opener

    Harit scored one goal to go with one shot (one on goal), four crosses (two accurate) and four corners in Sunday's 2-0 victory versus Toulouse.

forum Sosyal Medya

Kariyer

Kulüp Kariyeri

  1. Marseille Güncel
    07.2026 – devam

    11 maç · 3 gol

    chevron_rightSezon dökümü
    Turnuva Maç Gol Asist Reyting
    2026/2027 7.21
    Ligue 1 9 3 1 7.41
    Europa League 2 0 0 6.32
  2. Başakşehir Kiralık
    09.2025 – 06.2026

    26 maç · 2 gol

    chevron_rightSezon dökümü
    Turnuva Maç Gol Asist Reyting
    2025/2026 7.20
    Süper Lig 24 2 3 7.20
    Turkish Cup 2 0 0 –
  3. Marseille
    07.2023 – 09.2025

    57 maç · 4 gol

    chevron_rightSezon dökümü
    Turnuva Maç Gol Asist Reyting
    2024/2025 7.09
    Ligue 1 13 2 4 7.09
    2023/2024 7.15
    Ligue 1 28 1 2 7.02
    Europa League 14 1 6 7.42
    Champions League 2 0 0 –
  4. Marseille Kiralık
    09.2022 – 06.2023

    16 maç · 1 gol

    chevron_rightSezon dökümü
    Turnuva Maç Gol Asist Reyting
    2022/2023 6.96
    Ligue 1 10 0 0 6.73
    Champions League 6 1 2 7.35
  5. Schalke 04
    07.2022 – 09.2022

    0 maç · 0 gol

  6. Marseille Kiralık
    08.2021 – 06.2022

    34 maç · 5 gol

    chevron_rightSezon dökümü
    Turnuva Maç Gol Asist Reyting
    2021/2022 6.87
    Ligue 1 23 4 4 6.96
    Conference League 6 0 0 6.82
    Europa League 3 0 0 6.18
    Coupe de France 2 1 0 7.16
  7. Schalke 04
    07.2017 – 08.2021

    119 maç · 13 gol

    chevron_rightSezon dökümü
    Turnuva Maç Gol Asist Reyting
    2020/2021 6.92
    Bundesliga 28 2 5 6.85
    DFB Pokal 3 0 0 7.62
    2019/2020 6.86
    Bundesliga 25 6 4 6.86
    DFB Pokal 3 1 1 –
    2018/2019 6.51
    Bundesliga 18 1 1 6.66
    Champions League 5 0 0 5.97
    DFB Pokal 2 0 0 –
    2017/2018 7.11
    Bundesliga 31 3 3 7.11
    DFB Pokal 4 0 0 –
  8. Nantes
    07.2016 – 07.2017

    34 maç · 1 gol

    chevron_rightSezon dökümü
    Turnuva Maç Gol Asist Reyting
    2016/2017 6.84
    Ligue 1 30 1 1 6.84
    Coupe de la Ligue 3 0 0 –
    Coupe de France 1 0 0 –
  9. Nantes B
    07.2014 – 06.2016

    15 maç · 1 gol

    chevron_rightSezon dökümü
    Turnuva Maç Gol Asist Reyting
    2015/2016
    National 2 14 1 0 –
    2014/2015
    National 2 1 0 0 –

Milli Takım

Morocco 10.2017

22 maç · 1 gol

France U21 09.2017

1 maç · 0 gol

France U20 03.2017

6 maç · 1 gol

France U19 01.2015

9 maç · 0 gol

forum Yorumlar

chat_bubble_outline

Henüz yorum yok. İlk yorumu siz yazın!

help_outline Soru & Cevap

Soru Sor →
contact_support

Henüz soru sorulmamış.