Abdallah Sima adlı futbolcunun menajerliğini Premium Sports Management üstlenmektedir. Oyuncu RC Lens formasını giymektedir; güncel piyasa değeri €7.00m seviyesindedir. Sözleşmesi 30.06.2029 tarihine kadar geçerlidir.

timeline Kariyer Geçmişi

21/22
Brighton Brighton
21/22
Stoke City Stoke City
21/22
Brighton Brighton
22/23
Angers Angers
22/23
Brighton Brighton
23/24
Rangers Rangers
23/24
Brighton Brighton
24/25
Brest Brest
24/25
Brighton Brighton
25/26
Lens Lens

Reyting

68

SOL

Abdallah Sima futbolcu profil fotoğrafı

Abdallah Sima

Senegal • Sol Kanat visibility174,0B Wikidata Q100999415

HÜC

67

TEK

48

TAK

44

DEF

26

YRT

51

YAŞ

25

Boy: 1,88
Ayak: Sağ
euro €7.00m
support_agent Temsilci: Premium Sports Management

HÜC: Hücum • TEK: Teknik • TAK: Taktik • DEF: Defans • YRT: Yaratıcılık

Pozisyon

Forvet

Yaş

25

Boy

1,88

Ayak

Sağ

Kişisel Bilgiler

Doğum Tarihi
17.06.2001
Doğum Yeri
Dakar, Senegal
Uyruk
Senegal
Lig
Ligue 1
Forma No
19

info Abdallah Sima hakkında

Abdallah Sima, 25 yaşında, Senegal uyruklu bir Sol Kanat oyuncusudur. Abdallah Sima, 2025 yılından bu yana RC Lens forması giyiyor. Sözleşmesi Haziran 2029 tarihine kadar sürüyor. Güncel tahmini piyasa değeri €7.00m. Abdallah Sima adlı futbolcunun menajerliğini Premium Sports Management üstlenmektedir. Kariyerinde 12 transfer kaydı bulunuyor; en yüksek bonservisli transferi 2021 yılında Slavia Prag kulübünden Brighton kulübüne €8.00m bedelle gerçekleşti. 2026/2027 Ligue 1 sezonunda 5 maçta 1 gol ve 1 asist kaydetti. Boyu 1,88 m, tercih ettiği ayak sağ.

Abdallah Sima menajeri kim?

expand_more

Abdallah Sima adlı futbolcunun menajerliğini Premium Sports Management üstlenmektedir.

Abdallah Sima hangi takımda oynuyor?

expand_more

Abdallah Sima, şu anda RC Lens takımında Sol Kanat pozisyonunda forma giymektedir.

Abdallah Sima piyasa değeri ne kadar?

expand_more

Abdallah Sima yaklaşık piyasa değeri €7.00m olarak tahmin edilmektedir (2026 verisi).

Abdallah Sima nereli?

expand_more

Abdallah Sima, Senegal uyrukludur.

Abdallah Sima kaç yaşında?

expand_more

Abdallah Sima 25 yaşındadır.

scoreboard Son Maçlar

Tarih Rakip Skor Rating
29 Eyl 2026
Ethiopia (D)
Africa Cup of Nations, Qualification, Group J
0 - 1 (G) 6.6
25 Eyl 2026
Mozambique (D)
Africa Cup of Nations, Qualification, Group J
1 - 1 (B) 6.9
18 Eyl 2026
AS Monaco (D)
Ligue 1
2 - 1 (M) 6.5
13 Eyl 2026
Le Mans (D)
Ligue 1
2 - 2 (B) 7.4
10 Eyl 2026
SK Slavia Praha (D)
UEFA Champions League
2 - 3 (G) 7.3

Piyasa Değeri ve Form

Ligue 1 2026/2027

Piyasa Değeri

İki bağımsız kaynağın karşılaştırması

Güncel Değer

€7.00m

Model Tahmini

€8,2m

€7,0m – €9,5m

20232026

Sezon Formu

Gol

1 / xG 0.84

Asist

1 / xA 0.46

Şut

9 / isabetli 3

Pas isabeti

72.3

Gol
%14
Asist
%58
Reyting
%61

Çubuklar oyuncunun lig içi yüzdelik dilimini gösterir.

Detaylı İstatistikler Göster expand_more

Yüzde değerleri lig içi yüzdelik dilimi gösterir.

Şut

Gol 1 %14
xG 0.84 %19
xGOT 0.89 %22
xG (penaltısız) 0.84 %22
Şut 9 %33
İsabetli şut 3 %25
Kafa şutu 4 %58

Pas

Asist 1 %58
xA 0.46 %64
İsabetli pas 60 %47
Pas isabeti % 72.3 %25
İsabetli uzun top 2 %39
Uzun top isabeti % 66.7 %39
Hat kıran pas 3 %14
Yaratılan fırsat 5 %53
Yaratılan büyük fırsat 2 %72
İsabetli orta 3 %100
Orta isabeti % 75.0 %100

Top Hakimiyeti

Çalım 3 %58
Çalım başarısı % 60.0 %75
Kazanılan ikili mücadele 20 %50
İkili mücadele % 43.5 %58
Kazanılan hava topu 7 %50
Hava topu % 38.9 %44
Top dokunuşu 153 %50
Ceza sahasında dokunuş 27 %53
Top kaybı 5 %50
Kazanılan faul 7 %61
Penalties awarded 1 %100

Savunma

Savunma aksiyonu 11 %72
Top çalma 4 %56
Pas arası 4 %86
Yapılan faul 7 %33
Top kazanma 10 %53
Son üçlükte top kazanma 5 %81
Geçilme 2 %22
Uzaklaştırma 3 %56
Gol yememe 0 %0
Sahadayken yenen gol 8 %44
Sahadayken rakip xG 9.27 %33

Disiplin

Sarı kart 0 %100
Kırmızı kart 0 %100

Beceri Profili

Puanlar 0–100 ölçeğinde; veri: Ligue 1 2026/2027.

75,3 Genel puan

Pozisyonundaki oyuncular arasında 33. (148 oyuncu)

Son maç puanları

  • 69 Monaco
  • 80 Le Mans
  • 58 Lorient
  • 69 Strasbourg
  • 69 Auxerre
  • Şut 70,3 #44/132
  • Pas 58,7 #114/148
  • Orta 69,8 #20/117
  • On ball attacking 62,3 #80/145
  • Mücadele 74,0 #4/146
  • Bire bir savunma 59,7 #88/143
  • Pozisyon alma 57,3 #112/136
  • Top kontrolü 58,3 #116/149

newspaper Son Haberler

Haber metinleri İngilizcedir.

  • Ruled out until late November

    Sima (thigh) will remain sidelined until the end of November after returning from international duty with a thigh injury, according to coach Yannick Cahuzac, per Lensois. "The bad news is Sima's injury. He came back from international duty injured. He'll be out until the end of November."

  • Out with thigh injury

    Sima will be sidelined until late November due to a thigh injury, according to Christophe Schaad of Lensois.

  • Scores on brink of HT

    Sima scored one goal to go with two shots (one on goal) in Sunday's 2-2 draw against Le Mans.

  • Scores first goal of season

    Sima scored one goal to go with one shot (one on goal) in Thursday's 3-2 win over Slavia Prague.

  • Scores on Friday

    Sima scored one goal to go with eight shots (two on goal) in Friday's 3-3 draw against Brest.

forum Sosyal Medya

Kariyer

Kulüp Kariyeri

  1. Lens Güncel
    08.2025 – devam

    34 maç · 9 gol

    chevron_rightSezon dökümü
    Turnuva Maç Gol Asist Reyting
    2026/2027 7.16
    Ligue 1 5 1 1 7.04
    Trophée des champions 1 0 0 –
    Champions League 1 1 0 7.76
    2025/2026 6.76
    Ligue 1 21 2 2 6.60
    Coupe de France 6 5 1 7.35
  2. Brighton & Hove Albion
    07.2025 – 08.2025

    0 maç · 0 gol

  3. Brest Kiralık
    08.2024 – 06.2025

    40 maç · 12 gol

    chevron_rightSezon dökümü
    Turnuva Maç Gol Asist Reyting
    2024/2025 6.69
    Ligue 1 27 7 2 6.70
    Champions League 9 3 0 6.58
    Coupe de France 4 2 0 6.92
  4. Brighton & Hove Albion
    07.2024 – 08.2024

    0 maç · 0 gol

  5. Rangers Kiralık
    07.2023 – 06.2024

    40 maç · 16 gol

    chevron_rightSezon dökümü
    Turnuva Maç Gol Asist Reyting
    2023/2024 7.35
    Premiership 25 11 2 7.28
    Europa League 6 3 0 7.65
    League Cup 4 1 0 –
    Champions League 3 1 0 –
    Scottish Cup 2 0 0 –
  6. Angers Kiralık
    07.2022 – 06.2023

    37 maç · 6 gol

    chevron_rightSezon dökümü
    Turnuva Maç Gol Asist Reyting
    2022/2023 6.47
    Ligue 1 34 5 1 6.44
    Coupe de France 3 1 0 6.81
  7. Stoke City U23 Altyapı
    12.2021 – 06.2022

    5 maç · 4 gol

    chevron_rightSezon dökümü
    Turnuva Maç Gol Asist Reyting
    2021/2022
    Premier League 2 Div 2 5 4 0 –
  8. Stoke City Kiralık
    08.2021 – 06.2022

    4 maç · 0 gol

    chevron_rightSezon dökümü
    Turnuva Maç Gol Asist Reyting
    2021/2022 6.16
    Championship 2 0 0 6.07
    EFL Cup 2 0 0 6.26
  9. Brighton & Hove Albion
    08.2021 – 08.2021

    0 maç · 0 gol

  10. Slavia Prague
    08.2020 – 08.2021

    39 maç · 16 gol

    chevron_rightSezon dökümü
    Turnuva Maç Gol Asist Reyting
    2021/2022
    1. Liga 3 0 0 –
    Europa League 2 0 0 –
    Champions League 1 0 1 –
    2020/2021 7.05
    1. Liga 21 11 3 –
    Europa League 11 4 0 7.05
    Czech Cup 1 1 0 –
  11. FC Silon Táborsko
    07.2020 – 08.2020

    0 maç · 0 gol

Milli Takım

Senegal 03.2021

10 maç · 0 gol

forum Yorumlar

chat_bubble_outline

Henüz yorum yok. İlk yorumu siz yazın!

help_outline Soru & Cevap

Soru Sor →
contact_support

Henüz soru sorulmamış.