Romelu Lukaku está representado por la agencia TEAM LUKAKU. El jugador viste la camiseta del Fenerbahçe SK; su valor de mercado actual es de €6.00m. El contrato expira el 30.06.2027 — quedan 8 meses.

timeline Trayectoria

14/15
Everton Everton
17/18
Man United Man United
19/20
Inter Inter
21/22
Chelsea Chelsea
22/23
Inter Inter
22/23
Chelsea Chelsea
23/24
Roma Roma
23/24
Chelsea Chelsea
24/25
Napoli Napoli
26/27
Fenerbahçe Fenerbahçe

Valoración

66

DEL

Romelu Lukaku foto de perfil del futbolista

Romelu Lukaku

Bélgica • Delantero centro visibility282,4B Wikidata Q313316

ATA

73

TEC

52

TÁC

45

DEF

19

CRE

55

EDAD

33

Altura: 1,90
Pie: Izquierdo
euro €6.00m
support_agent Agente: TEAM LUKAKU

ATA: Ataque • TÉC: Técnica • TÁC: Táctica • DEF: Defensa • CRE: Creatividad

Noticias relacionadas

Todas las noticias →

Posición

Delantero

Edad

33

Altura

1,90

Pie

Izquierdo

info Sobre Romelu Lukaku

Romelu Lukaku juega como Delantero centro y tiene 33 años (nacionalidad: Bélgica). Romelu Lukaku juega en Fenerbahçe SK desde 2026. El contrato vence en junio 2027. Valor de mercado estimado actual: €6.00m. Romelu Lukaku está representado por la agencia TEAM LUKAKU. 18 traspasos registrados; el de mayor importe fue de €113.00m, de Inter a Chelsea en 2021. Temporada 2026/2027 de Super Lig: 7 partidos, 1 goles y 1 asistencias. Estatura 1,90 m, pie dominante: izquierdo.

¿Quién es el agente de Romelu Lukaku?

expand_more

Romelu Lukaku está representado por la agencia TEAM LUKAKU.

¿En qué equipo juega Romelu Lukaku?

expand_more

Romelu Lukaku juega actualmente en el Fenerbahçe SK como Delantero centro.

¿Cuál es el valor de mercado de Romelu Lukaku?

expand_more

El valor de mercado de Romelu Lukaku se estima en torno a €6.00m (datos de 2026).

¿De dónde es Romelu Lukaku?

expand_more

Romelu Lukaku es de Bélgica.

¿Cuántos años tiene Romelu Lukaku?

expand_more

Romelu Lukaku tiene 33 años.

scoreboard Últimos partidos

Fecha Rival Marcador Rating
17 oct 2026
Alanyaspor (L)
Trendyol Süper Lig
3 - 0 (V) 6.7
14 oct 2026
Aston Villa (V)
UEFA Champions League
6 - 0 (D) 6.4
10 oct 2026
Çaykur Rizespor (V)
Trendyol Süper Lig
0 - 3 (V) 6.2
5 oct 2026
France (V)
UEFA Nations League, League A, Gr. 1
4 - 1 (D) 6.8
2 oct 2026
Türkiye (L)
UEFA Nations League, League A, Gr. 1
3 - 0 (V) 7.2

Market Value & Form

Super Lig 2026/2027

Valor de mercado

Comparison of two independent sources

Current Value

€6.00m

Model Estimate

€6,0m

€5,1m – €6,9m

20232026

Season Form

Goles

1 / xG 1.61

Asist.

1 / xA 0.23

Disparo

10 / a puerta 2

Precisión de pase

74.5

Goles
%40
Asist.
%67
Valoración
%31

Las barras muestran el percentil del jugador en la liga.

Detailed Statistics Show expand_more

Percentages show the player's league percentile.

Disparo

Goles 1 %40
xG 1.61 %64
xGOT 1.15 %57
xG excl. penalty 1.61 %69
Disparo 10 %67
Shots on target 2 %33
Headed shots 1 %24

Passing

Asist. 1 %67
xA 0.23 %55
Accurate passes 41 %52
Pass accuracy % 74.5 %48
Accurate long balls 2 %62
Long ball accuracy % 50.0 %33
Chances created 5 %74
Big chances created 1 %64

Possession

Dribbles 1 %19
Dribble success % 20.0 %19
Duels won 11 %36
Duels won % 29.7 %10
Aerials won 4 %29
Aerials won % 44.4 %50
Touches 102 %48
Touches in opposition box 26 %71
Dispossessed 10 %5
Fouls won 2 %19

Defending

Defensive actions 6 %50
Tackles 4 %71
Fouls committed 5 %45
Recoveries 5 %40
Possession won final 3rd 3 %62
Dribbled past 3 %7
Clearances 2 %43
Clean sheets 0 %0
Goals conceded while on pitch 2 %67
xG against while on pitch 3.98 %60

Discipline

Yellow cards 2 %2
Red cards 0 %100

Perfil de habilidades

Puntuaciones en una escala de 0 a 100; datos: Champions League 2026/2027.

60,0 Valoración global

Puesto 163 de 210 jugadores en la misma posición

Puntuaciones de los últimos partidos

  • 67 Aston Villa
  • 62 Roma
  • Passing 60,1 #132/209
  • Resistencia a la presión 70,4 #55/199
  • Duelos aéreos 69,9 #14/183
  • Control del balón 63,8 #81/210
  • Duelos divididos 57,0 #123/172
  • Centros 58,8 #98/126

newspaper Últimas noticias

Las noticias están en inglés.

  • Transfers to Fenerbahce

    Lukaku has left Napoli to join Fenerbahce on a permanent move.

  • No shots as Belgium falls

    Lukaku recorded no stats in Friday's 2-1 loss versus Spain.

  • Finds the target in USA clash

    Lukaku scored one goal to go with one shot (one on target) and three completed passes in Monday's 4-1 victory against USA.

  • Finds back of net

    Lukaku scored one goal to go with one shot (one on goal) and two chances created in Wednesday's 3-2 win versus Senegal.

  • Two goal contributions off bench

    Lukaku scored one goal and assisted once from one shot and one chance created in Friday's 5-1 win over New Zealand.

forum Redes sociales

Empleo

Trayectoria en clubes

  1. Fenerbahçe Actual
    08.2026 – actualidad

    11 partidos · 1 goles

    chevron_rightDesglose por temporada
    Competición PJ Goles Asist. Valoración
    2026/2027 6.35
    Super Lig 7 1 1 6.38
    Champions League 4 0 0 6.32
  2. Napoli
    08.2024 – 08.2026

    45 partidos · 15 goles

    chevron_rightDesglose por temporada
    Competición PJ Goles Asist. Valoración
    2025/2026 6.45
    Serie A 5 1 0 6.52
    Coppa Italia 1 0 0 6.11
    Champions League 1 0 0 –
    2024/2025 6.92
    Serie A 36 14 10 6.96
    Coppa Italia 2 0 1 6.38
  3. Chelsea
    07.2024 – 08.2024

    0 partidos · 0 goles

  4. Roma Cedido
    08.2023 – 06.2024

    47 partidos · 21 goles

    chevron_rightDesglose por temporada
    Competición PJ Goles Asist. Valoración
    2023/2024 7.09
    Serie A 32 13 3 7.03
    Europa League 13 7 1 7.27
    Coppa Italia 2 1 0 6.98
  5. Chelsea
    07.2023 – 08.2023

    0 partidos · 0 goles

  6. Inter Cedido
    07.2022 – 06.2023

    37 partidos · 14 goles

    chevron_rightDesglose por temporada
    Competición PJ Goles Asist. Valoración
    2022/2023 6.99
    Serie A 25 10 6 7.10
    Champions League 8 3 1 6.92
    Coppa Italia 4 1 0 6.46
  7. Chelsea
    08.2021 – 07.2022

    44 partidos · 15 goles

    chevron_rightDesglose por temporada
    Competición PJ Goles Asist. Valoración
    2021/2022 6.91
    Premier Lig 26 8 0 6.95
    FA Cup 6 3 0 7.18
    Champions League 6 2 0 6.78
    EFL Cup 4 0 0 6.48
    FIFA Intercontinental Cup 2 2 0 –
  8. Inter
    08.2019 – 08.2021

    95 partidos · 64 goles

    chevron_rightDesglose por temporada
    Competición PJ Goles Asist. Valoración
    2020/2021 7.58
    Serie A 36 24 11 7.65
    Champions League 5 4 0 7.40
    Coppa Italia 3 2 0 7.18
    2019/2020 7.23
    Serie A 36 23 2 7.15
    Europa League 6 7 2 7.96
    Champions League 5 2 2 7.00
    Coppa Italia 4 2 0 –
  9. Manchester United
    07.2017 – 08.2019

    96 partidos · 42 goles

    chevron_rightDesglose por temporada
    Competición PJ Goles Asist. Valoración
    2018/2019 6.71
    Premier Lig 32 12 0 6.71
    Champions League 9 2 1 6.54
    FA Cup 3 1 2 7.31
    EFL Cup 1 0 0 –
    2017/2018 7.26
    Premier Lig 34 16 7 7.17
    Champions League 8 5 0 7.49
    FA Cup 6 5 2 7.52
    EFL Cup 2 0 0 –
    UEFA Super Cup 1 1 0 –
  10. Everton
    07.2014 – 07.2017

    133 partidos · 71 goles

    chevron_rightDesglose por temporada
    Competición PJ Goles Asist. Valoración
    2016/2017 7.37
    Premier Lig 37 25 6 7.37
    FA Cup 1 1 0 –
    EFL Cup 1 0 1 –
    2015/2016 5.09
    Premier Lig 37 18 6 5.09
    EFL Cup 6 4 0 –
    FA Cup 3 3 0 –
    2014/2015
    Premier Lig 36 10 5 –
    Europa League 9 8 2 –
    FA Cup 2 2 0 –
    EFL Cup 1 0 0 –
  11. Chelsea
    05.2014 – 07.2014

    0 partidos · 0 goles

  12. Everton Cedido
    09.2013 – 06.2014

    33 partidos · 16 goles

    chevron_rightDesglose por temporada
    Competición PJ Goles Asist. Valoración
    2013/2014
    Premier Lig 31 15 5 –
    FA Cup 1 1 0 –
    EFL Cup 1 0 0 –
  13. Chelsea
    07.2013 – 09.2013

    3 partidos · 0 goles

    chevron_rightDesglose por temporada
    Competición PJ Goles Asist. Valoración
    2013/2014
    Premier Lig 2 0 0 –
    UEFA Super Cup 1 0 0 –
  14. West Bromwich Albion Cedido
    08.2012 – 06.2013

    38 partidos · 17 goles

    chevron_rightDesglose por temporada
    Competición PJ Goles Asist. Valoración
    2012/2013
    Premier Lig 35 17 4 –
    FA Cup 2 0 0 –
    EFL Cup 1 0 0 –
  15. Chelsea
    08.2011 – 08.2012

    12 partidos · 0 goles

    chevron_rightDesglose por temporada
    Competición PJ Goles Asist. Valoración
    2011/2012
    Premier Lig 8 0 1 –
    EFL Cup 3 0 0 –
    FA Cup 1 0 0 –
  16. Anderlecht
    07.2008 – 08.2011

    98 partidos · 41 goles

    chevron_rightDesglose por temporada
    Competición PJ Goles Asist. Valoración
    2011/2012
    First Division A 2 2 0 –
    2010/2011
    First Division A 37 16 6 –
    Europa League 8 1 0 –
    Champions League 3 3 0 –
    Cup 2 0 0 –
    2009/2010
    First Division A 33 15 0 –
    Europa League 10 4 0 –
    Cup 1 0 0 –
    Champions League 1 0 0 –
    2008/2009
    First Division A 1 0 0 –

Selección nacional

Belgium 01.2010

135 partidos · 94 goles

Belgium U21 09.2009

5 partidos · 1 goles

forum Comentarios (1)

4
fmag.tr Scout ⚽ Evaluación de rendimiento 12.08.2026

Scout Raporu: Romelu Lukaku Genel Değerlendirme: Romelu Lukaku, olağanüstü fiziksel özellikleri ve gol yollarındaki etkinliğiyle öne çıkan bir forvet oyuncusudur. Kariyerinin bu aşamasında, özellikle Türkiye Süper Ligi gibi daha fiziksel oyunun önemli olduğu liglerde, değerli bir katkı sağlama potansiyeli taşımaktadır. Oyuncu, profesyonel duruşu, zihinsel dayanıklılığı ve oyunun taktiksel yönlerine olan ilgisiyle de dikkat çekmektedir. Geçmişte yaşadığı zorlukların motivasyon kaynağı olması ve eğitim geçmişi, onun sadece saha içinde değil, saha dışında da olgun bir birey olduğunu göstermektedir. Güçlü Yönler: Fiziksel Üstünlük ve Hava Hakimiyeti: Lukaku'nun boyu ve gücü, hava toplarında üstünlük kurmasını ve rakip savunmacıları zorlamasını sağlar. Bu özelliği, özellikle fiziksel mücadelelerin yoğun olduğu liglerde önemli bir avantajdır. Bitiricilik ve Gol Yaratma: Mevcut form durumuna bakılmaksızın, Lukaku'nun potansiyel bitiricilik kalitesi yüksektir. Oyunu fiziksel olarak domine ederek ve doğru pozisyonları bularak gol bulabilmektedir. Çok Yönlü Dil Bilgisi ve Entelektüel Altyapı: Sekiz dil konuşabilmesi, takım arkadaşları ve teknik heyetle iletişiminde büyük kolaylık sağlar. Bu entelektüel birikim, saha içi oyun anlayışını da olumlu etkileyebilir. Taktiksel Farkındalık ve Veri Analizi: Maçları izlemeye, verileri analiz etmeye ve taktiksel detaylara önem vermesi, oyununu geliştirmeye yönelik istekli olduğunu göstermektedir. Zayıf Yönler: Yaş ve Fiziksel Durum: Oyuncunun yaşı (33-34 civarı) ve son dönemdeki maç istatistikleri, ilk formunu bulmakta zorlanabileceği veya performansında inişler çıkışlar yaşayabileceği endişelerini doğurmaktadır. Kısa sürede yüksek bir etki yaratması beklentisi, sakatlık veya form düşüklüğü durumunda risk oluşturabilir. Hızlı ve Patlayıcı Oyun Eksikliği: Yaşına bağlı olarak, genç oyunculara kıyasla ilk çıkış hızı ve patlayıcılığında bir miktar azalma gözlemlenebilir. Genel Değerlendirme ve Potansiyel: Romelu Lukaku, Türkiye Süper Ligi'nde başarılı olabilecek fiziksel özelliklere sahip bir forvettir. Düşük maliyetle transfer edilmesi, mevcut ekonomik piyasa koşullarında mantıklı bir risk olarak değerlendirilebilir. Oyuncunun formunu bulması durumunda, ligin gidişatını değiştirebilecek bir etkiye sahip olması muhtemeldir. Ancak, yaşı ve geçmişi göz önüne alındığında, performansının istikrarı ve fiziksel dayanıklılığı yakından takip edilmelidir. Yönetimsel süreçte alınan kararların, olası sakatlıklar veya form düşüklüğü senaryoları düşünülerek alternatif planları da içermesi önemlidir.

help_outline Preguntas y respuestas

Hacer una pregunta →
contact_support

Aún no se han hecho preguntas.