Romelu Lukaku est représenté par l'agence TEAM LUKAKU. Le joueur porte le maillot de Fenerbahçe SK ; sa valeur marchande actuelle est de €6.00m. Le contrat expire le 30.06.2027 — 8 mois restants.

timeline Parcours

14/15
Everton Everton
17/18
Man United Man United
19/20
Inter Inter
21/22
Chelsea Chelsea
22/23
Inter Inter
22/23
Chelsea Chelsea
23/24
Roma Roma
23/24
Chelsea Chelsea
24/25
Napoli Napoli
26/27
Fenerbahçe Fenerbahçe

Note

66

AVA

Romelu Lukaku photo de profil du footballeur

Romelu Lukaku

Belgique • Avant-centre visibility282,4B Wikidata Q313316

ATT

73

TEC

52

TAC

45

DÉF

19

CRÉ

55

ÂGE

33

Taille: 1,90
Pied: Gauche
euro €6.00m
support_agent Agent: TEAM LUKAKU

ATT: Attaque • TEC: Technique • TAC: Tactique • DÉF: Défense • CRÉ: Créativité

Actualités liées

Toute l'actualité →

Poste

Attaque

Âge

33

Taille

1,90

Pied

Gauche

info À propos de Romelu Lukaku

Romelu Lukaku joue comme Avant-centre et a 33 ans (nationalité : Belgique). Romelu Lukaku joue pour Fenerbahçe SK depuis 2026. Le contrat court jusqu'en juin 2027. Valeur marchande estimée actuelle : €6.00m. Romelu Lukaku est représenté par l'agence TEAM LUKAKU. 18 transferts enregistrés ; le plus cher s'élève à €113.00m, de Inter à Chelsea en 2021. Saison 2026/2027 de Super Lig : 7 matchs, 1 buts et 1 passes décisives. Taille 1,90 m, pied fort : gauche.

Qui est l'agent de Romelu Lukaku ?

expand_more

Romelu Lukaku est représenté par l'agence TEAM LUKAKU.

Dans quel club joue Romelu Lukaku ?

expand_more

Romelu Lukaku évolue actuellement au Fenerbahçe SK au poste de Avant-centre.

Quelle est la valeur marchande de Romelu Lukaku ?

expand_more

La valeur marchande de Romelu Lukaku est estimée à environ €6.00m (données 2026).

D'où vient Romelu Lukaku ?

expand_more

Romelu Lukaku est originaire de Belgique.

Quel âge a Romelu Lukaku ?

expand_more

Romelu Lukaku a 33 ans.

scoreboard Derniers matchs

Date Adversaire Score Rating
17 oct 2026
Alanyaspor (D)
Trendyol Süper Lig
3 - 0 (V) 6.7
14 oct 2026
Aston Villa (E)
UEFA Champions League
6 - 0 (D) 6.4
10 oct 2026
Çaykur Rizespor (E)
Trendyol Süper Lig
0 - 3 (V) 6.2
5 oct 2026
France (E)
UEFA Nations League, League A, Gr. 1
4 - 1 (D) 6.8
2 oct 2026
Türkiye (D)
UEFA Nations League, League A, Gr. 1
3 - 0 (V) 7.2

Market Value & Form

Super Lig 2026/2027

Valeur marchande

Comparison of two independent sources

Current Value

€6.00m

Model Estimate

€6,0m

€5,1m – €6,9m

20232026

Season Form

Buts

1 / xG 1.61

Passes d.

1 / xA 0.23

Frappe

10 / cadrés 2

Précision des passes

74.5

Buts
%40
Passes d.
%67
Note
%31

Les barres indiquent le percentile du joueur en championnat.

Detailed Statistics Show expand_more

Percentages show the player's league percentile.

Frappe

Buts 1 %40
xG 1.61 %64
xGOT 1.15 %57
xG excl. penalty 1.61 %69
Frappe 10 %67
Shots on target 2 %33
Headed shots 1 %24

Passing

Passes d. 1 %67
xA 0.23 %55
Accurate passes 41 %52
Pass accuracy % 74.5 %48
Accurate long balls 2 %62
Long ball accuracy % 50.0 %33
Chances created 5 %74
Big chances created 1 %64

Possession

Dribbles 1 %19
Dribble success % 20.0 %19
Duels won 11 %36
Duels won % 29.7 %10
Aerials won 4 %29
Aerials won % 44.4 %50
Touches 102 %48
Touches in opposition box 26 %71
Dispossessed 10 %5
Fouls won 2 %19

Defending

Defensive actions 6 %50
Tackles 4 %71
Fouls committed 5 %45
Recoveries 5 %40
Possession won final 3rd 3 %62
Dribbled past 3 %7
Clearances 2 %43
Clean sheets 0 %0
Goals conceded while on pitch 2 %67
xG against while on pitch 3.98 %60

Discipline

Yellow cards 2 %2
Red cards 0 %100

Profil de compétences

Notes sur une échelle de 0 à 100 ; données : Champions League 2026/2027.

60,0 Note globale

Rang 163 sur 210 joueurs au même poste

Notes des derniers matchs

  • 67 Aston Villa
  • 62 Roma
  • Passing 60,1 #132/209
  • Résistance au pressing 70,4 #55/199
  • Duels aériens 69,9 #14/183
  • Contrôle de balle 63,8 #81/210
  • Duels 57,0 #123/172
  • Centres 58,8 #98/126

newspaper Dernières actualités

Les actualités sont en anglais.

  • Transfers to Fenerbahce

    Lukaku has left Napoli to join Fenerbahce on a permanent move.

  • No shots as Belgium falls

    Lukaku recorded no stats in Friday's 2-1 loss versus Spain.

  • Finds the target in USA clash

    Lukaku scored one goal to go with one shot (one on target) and three completed passes in Monday's 4-1 victory against USA.

  • Finds back of net

    Lukaku scored one goal to go with one shot (one on goal) and two chances created in Wednesday's 3-2 win versus Senegal.

  • Two goal contributions off bench

    Lukaku scored one goal and assisted once from one shot and one chance created in Friday's 5-1 win over New Zealand.

forum Réseaux sociaux

Carrières

Carrière en club

  1. Fenerbahçe Actuel
    08.2026 – aujourd'hui

    11 matchs · 1 buts

    chevron_rightDétail par saison
    Compétition M. Buts Passes d. Note
    2026/2027 6.35
    Super Lig 7 1 1 6.38
    Champions League 4 0 0 6.32
  2. Napoli
    08.2024 – 08.2026

    45 matchs · 15 buts

    chevron_rightDétail par saison
    Compétition M. Buts Passes d. Note
    2025/2026 6.45
    Serie A 5 1 0 6.52
    Coppa Italia 1 0 0 6.11
    Champions League 1 0 0 –
    2024/2025 6.92
    Serie A 36 14 10 6.96
    Coppa Italia 2 0 1 6.38
  3. Chelsea
    07.2024 – 08.2024

    0 matchs · 0 buts

  4. Roma Prêt
    08.2023 – 06.2024

    47 matchs · 21 buts

    chevron_rightDétail par saison
    Compétition M. Buts Passes d. Note
    2023/2024 7.09
    Serie A 32 13 3 7.03
    Europa League 13 7 1 7.27
    Coppa Italia 2 1 0 6.98
  5. Chelsea
    07.2023 – 08.2023

    0 matchs · 0 buts

  6. Inter Prêt
    07.2022 – 06.2023

    37 matchs · 14 buts

    chevron_rightDétail par saison
    Compétition M. Buts Passes d. Note
    2022/2023 6.99
    Serie A 25 10 6 7.10
    Champions League 8 3 1 6.92
    Coppa Italia 4 1 0 6.46
  7. Chelsea
    08.2021 – 07.2022

    44 matchs · 15 buts

    chevron_rightDétail par saison
    Compétition M. Buts Passes d. Note
    2021/2022 6.91
    Premier Lig 26 8 0 6.95
    FA Cup 6 3 0 7.18
    Champions League 6 2 0 6.78
    EFL Cup 4 0 0 6.48
    FIFA Intercontinental Cup 2 2 0 –
  8. Inter
    08.2019 – 08.2021

    95 matchs · 64 buts

    chevron_rightDétail par saison
    Compétition M. Buts Passes d. Note
    2020/2021 7.58
    Serie A 36 24 11 7.65
    Champions League 5 4 0 7.40
    Coppa Italia 3 2 0 7.18
    2019/2020 7.23
    Serie A 36 23 2 7.15
    Europa League 6 7 2 7.96
    Champions League 5 2 2 7.00
    Coppa Italia 4 2 0 –
  9. Manchester United
    07.2017 – 08.2019

    96 matchs · 42 buts

    chevron_rightDétail par saison
    Compétition M. Buts Passes d. Note
    2018/2019 6.71
    Premier Lig 32 12 0 6.71
    Champions League 9 2 1 6.54
    FA Cup 3 1 2 7.31
    EFL Cup 1 0 0 –
    2017/2018 7.26
    Premier Lig 34 16 7 7.17
    Champions League 8 5 0 7.49
    FA Cup 6 5 2 7.52
    EFL Cup 2 0 0 –
    UEFA Super Cup 1 1 0 –
  10. Everton
    07.2014 – 07.2017

    133 matchs · 71 buts

    chevron_rightDétail par saison
    Compétition M. Buts Passes d. Note
    2016/2017 7.37
    Premier Lig 37 25 6 7.37
    FA Cup 1 1 0 –
    EFL Cup 1 0 1 –
    2015/2016 5.09
    Premier Lig 37 18 6 5.09
    EFL Cup 6 4 0 –
    FA Cup 3 3 0 –
    2014/2015
    Premier Lig 36 10 5 –
    Europa League 9 8 2 –
    FA Cup 2 2 0 –
    EFL Cup 1 0 0 –
  11. Chelsea
    05.2014 – 07.2014

    0 matchs · 0 buts

  12. Everton Prêt
    09.2013 – 06.2014

    33 matchs · 16 buts

    chevron_rightDétail par saison
    Compétition M. Buts Passes d. Note
    2013/2014
    Premier Lig 31 15 5 –
    FA Cup 1 1 0 –
    EFL Cup 1 0 0 –
  13. Chelsea
    07.2013 – 09.2013

    3 matchs · 0 buts

    chevron_rightDétail par saison
    Compétition M. Buts Passes d. Note
    2013/2014
    Premier Lig 2 0 0 –
    UEFA Super Cup 1 0 0 –
  14. West Bromwich Albion Prêt
    08.2012 – 06.2013

    38 matchs · 17 buts

    chevron_rightDétail par saison
    Compétition M. Buts Passes d. Note
    2012/2013
    Premier Lig 35 17 4 –
    FA Cup 2 0 0 –
    EFL Cup 1 0 0 –
  15. Chelsea
    08.2011 – 08.2012

    12 matchs · 0 buts

    chevron_rightDétail par saison
    Compétition M. Buts Passes d. Note
    2011/2012
    Premier Lig 8 0 1 –
    EFL Cup 3 0 0 –
    FA Cup 1 0 0 –
  16. Anderlecht
    07.2008 – 08.2011

    98 matchs · 41 buts

    chevron_rightDétail par saison
    Compétition M. Buts Passes d. Note
    2011/2012
    First Division A 2 2 0 –
    2010/2011
    First Division A 37 16 6 –
    Europa League 8 1 0 –
    Champions League 3 3 0 –
    Cup 2 0 0 –
    2009/2010
    First Division A 33 15 0 –
    Europa League 10 4 0 –
    Cup 1 0 0 –
    Champions League 1 0 0 –
    2008/2009
    First Division A 1 0 0 –

Sélection nationale

Belgium 01.2010

135 matchs · 94 buts

Belgium U21 09.2009

5 matchs · 1 buts

forum Commentaires (1)

4
fmag.tr Scout ⚽ Évaluation des performances 12.08.2026

Scout Raporu: Romelu Lukaku Genel Değerlendirme: Romelu Lukaku, olağanüstü fiziksel özellikleri ve gol yollarındaki etkinliğiyle öne çıkan bir forvet oyuncusudur. Kariyerinin bu aşamasında, özellikle Türkiye Süper Ligi gibi daha fiziksel oyunun önemli olduğu liglerde, değerli bir katkı sağlama potansiyeli taşımaktadır. Oyuncu, profesyonel duruşu, zihinsel dayanıklılığı ve oyunun taktiksel yönlerine olan ilgisiyle de dikkat çekmektedir. Geçmişte yaşadığı zorlukların motivasyon kaynağı olması ve eğitim geçmişi, onun sadece saha içinde değil, saha dışında da olgun bir birey olduğunu göstermektedir. Güçlü Yönler: Fiziksel Üstünlük ve Hava Hakimiyeti: Lukaku'nun boyu ve gücü, hava toplarında üstünlük kurmasını ve rakip savunmacıları zorlamasını sağlar. Bu özelliği, özellikle fiziksel mücadelelerin yoğun olduğu liglerde önemli bir avantajdır. Bitiricilik ve Gol Yaratma: Mevcut form durumuna bakılmaksızın, Lukaku'nun potansiyel bitiricilik kalitesi yüksektir. Oyunu fiziksel olarak domine ederek ve doğru pozisyonları bularak gol bulabilmektedir. Çok Yönlü Dil Bilgisi ve Entelektüel Altyapı: Sekiz dil konuşabilmesi, takım arkadaşları ve teknik heyetle iletişiminde büyük kolaylık sağlar. Bu entelektüel birikim, saha içi oyun anlayışını da olumlu etkileyebilir. Taktiksel Farkındalık ve Veri Analizi: Maçları izlemeye, verileri analiz etmeye ve taktiksel detaylara önem vermesi, oyununu geliştirmeye yönelik istekli olduğunu göstermektedir. Zayıf Yönler: Yaş ve Fiziksel Durum: Oyuncunun yaşı (33-34 civarı) ve son dönemdeki maç istatistikleri, ilk formunu bulmakta zorlanabileceği veya performansında inişler çıkışlar yaşayabileceği endişelerini doğurmaktadır. Kısa sürede yüksek bir etki yaratması beklentisi, sakatlık veya form düşüklüğü durumunda risk oluşturabilir. Hızlı ve Patlayıcı Oyun Eksikliği: Yaşına bağlı olarak, genç oyunculara kıyasla ilk çıkış hızı ve patlayıcılığında bir miktar azalma gözlemlenebilir. Genel Değerlendirme ve Potansiyel: Romelu Lukaku, Türkiye Süper Ligi'nde başarılı olabilecek fiziksel özelliklere sahip bir forvettir. Düşük maliyetle transfer edilmesi, mevcut ekonomik piyasa koşullarında mantıklı bir risk olarak değerlendirilebilir. Oyuncunun formunu bulması durumunda, ligin gidişatını değiştirebilecek bir etkiye sahip olması muhtemeldir. Ancak, yaşı ve geçmişi göz önüne alındığında, performansının istikrarı ve fiziksel dayanıklılığı yakından takip edilmelidir. Yönetimsel süreçte alınan kararların, olası sakatlıklar veya form düşüklüğü senaryoları düşünülerek alternatif planları da içermesi önemlidir.

help_outline Questions & réponses

Poser une question →
contact_support

Aucune question posée pour le moment.