Tanner Tessmann adlı futbolcunun menajerliğini PROSPORT Management üstlenmektedir. Oyuncu Olympique Lyon formasını giymektedir; güncel piyasa değeri €10.00m seviyesindedir. Sözleşmesi 30.06.2029 tarihine kadar geçerlidir.

timeline Kariyer Geçmişi

16/17
Dallas Academy Dallas Academy
18/19
North Texas SC North Texas SC
19/20
Dallas Academy Dallas Academy
19/20
Dallas Dallas
21/22
Venezia Venezia
24/25
Lyon Lyon

Reyting

70

ÖN

Tanner Tessmann futbolcu profil fotoğrafı

Tanner Tessmann

Amerika Birleşik Devletleri • Ön Libero visibility450,7B Wikidata Q64009852

HÜC

49

TEK

51

TAK

56

DEF

56

YRT

52

YAŞ

25

Boy: 1,88
Ayak: Sağ
euro €10.00m
support_agent Temsilci: PROSPORT Management

HÜC: Hücum • TEK: Teknik • TAK: Taktik • DEF: Defans • YRT: Yaratıcılık

Pozisyon

Orta Saha

Yaş

25

Boy

1,88

Ayak

Sağ

Kişisel Bilgiler

Doğum Tarihi
24.09.2001
Doğum Yeri
Birmingham, Alabama, Amerika Birleşik Devletleri
Uyruk
Amerika Birleşik Devletleri
Lig
Ligue 1
Forma No
6

info Tanner Tessmann hakkında

Tanner Tessmann, 25 yaşında, Amerika Birleşik Devletleri uyruklu bir Ön Libero oyuncusudur. Tanner Tessmann, 2024 yılından bu yana Olympique Lyon forması giyiyor. Sözleşmesi Haziran 2029 tarihine kadar sürüyor. Güncel tahmini piyasa değeri €10.00m. Tanner Tessmann adlı futbolcunun menajerliğini PROSPORT Management üstlenmektedir. Kariyerinde 6 transfer kaydı bulunuyor; en yüksek bonservisli transferi 2024 yılında Venezia kulübünden Lyon kulübüne €6.00m bedelle gerçekleşti. 2026/2027 Ligue 1 sezonunda 8 maçta 1 gol ve 0 asist kaydetti. Boyu 1,88 m, tercih ettiği ayak sağ.

Tanner Tessmann menajeri kim?

expand_more

Tanner Tessmann adlı futbolcunun menajerliğini PROSPORT Management üstlenmektedir.

Tanner Tessmann hangi takımda oynuyor?

expand_more

Tanner Tessmann, şu anda Olympique Lyon takımında Ön Libero pozisyonunda forma giymektedir.

Tanner Tessmann piyasa değeri ne kadar?

expand_more

Tanner Tessmann yaklaşık piyasa değeri €10.00m olarak tahmin edilmektedir (2026 verisi).

Tanner Tessmann nereli?

expand_more

Tanner Tessmann, Amerika Birleşik Devletleri uyrukludur.

Tanner Tessmann kaç yaşında?

expand_more

Tanner Tessmann 25 yaşındadır.

scoreboard Son Maçlar

Tarih Rakip Skor Rating
5 Kas 2026
Real Sociedad (D)
UEFA Europa League
1 - 1 (B) 7.2
1 Kas 2026
Angers (E)
Ligue 1
2 - 0 (G) 8.0
26 Eki 2026
Paris Saint-Germain (D)
Ligue 1
2 - 0 (M) 6.9
22 Eki 2026
TSG Hoffenheim (D)
UEFA Europa League
3 - 0 (M) 6.9
18 Eki 2026
OGC Nice (E)
Ligue 1
2 - 1 (G) 8.6

Piyasa Değeri ve Form

Ligue 1 2026/2027

Piyasa Değeri

İki bağımsız kaynağın karşılaştırması

Güncel Değer

€10.00m

Model Tahmini

€11,3m

€10,2m – €12,5m

20232026

Sezon Formu

Gol

1 / xG 0.30

Asist

0 / xA 0.26

Şut

4 / isabetli 1

Pas isabeti

90.8

Gol
%68
Asist
%0
Reyting
%38

Çubuklar oyuncunun lig içi yüzdelik dilimini gösterir.

Detaylı İstatistikler Göster expand_more

Yüzde değerleri lig içi yüzdelik dilimi gösterir.

Şut

Gol 1 %68
xG 0.30 %45
xGOT 0.30 %51
xG (penaltısız) 0.30 %46
Şut 4 %36
İsabetli şut 1 %25
Kafa şutu 1 %62

Pas

Asist 0 %0
xA 0.26 %42
İsabetli pas 187 %45
Pas isabeti % 90.8 %82
İsabetli uzun top 7 %36
Uzun top isabeti % 53.8 %30
Hat kıran pas 37 %47
Yaratılan fırsat 3 %25

Top Hakimiyeti

Kazanılan ikili mücadele 10 %14
İkili mücadele % 47.6 %38
Kazanılan hava topu 4 %57
Hava topu % 80.0 %91
Top dokunuşu 255 %38
Ceza sahasında dokunuş 4 %26
Top kaybı 3 %50
Kazanılan faul 2 %13

Savunma

Savunma aksiyonu 22 %42
Top çalma 4 %14
Pas arası 1 %4
Şut bloğu 1 %22
Yapılan faul 4 %67
Top kazanma 28 %55
Son üçlükte top kazanma 1 %16
Geçilme 1 %76
Uzaklaştırma 16 %88
Gol yememe 1 %53
Sahadayken yenen gol 3 %79
Sahadayken rakip xG 3.92 %79

Disiplin

Sarı kart 1 %24
Kırmızı kart 0 %100

Beceri Profili

Puanlar 0–100 ölçeğinde; veri: Ligue 1 2026/2027.

66,0 Genel puan

Pozisyonundaki oyuncular arasında 66. (96 oyuncu)

Son maç puanları

  • 67 Angers SCO
  • 82 Paris Saint Germain
  • 84 Nice
  • 68 Lens
  • 55 Rennes
  • Şut 56,0 #75/79
  • Pas 76,6 #15/97
  • On ball attacking 59,6 #79/95
  • Mücadele 67,1 #27/94
  • Bire bir savunma 60,8 #71/95
  • Pozisyon alma 70,9 #9/93
  • Top kontrolü 63,3 #50/97

newspaper Son Haberler

Haber metinleri İngilizcedir.

  • Nets on Sunday

    Tessmann scored one goal to go with two shots (one on goal) in Sunday's 2-1 victory over Nice.

  • Seeing little league action

    Tessmann has appeared off the bench in four of Lyon's first five Ligue 1 matches without making a start since his only start of the season came against Anderlecht in the Europa League opener.

  • Clears muscle injury

    Tessmann has cleared the muscle injury that forced him to miss the World Cup, training fully and without issues on the first day of Lyon's preseason, the club posted.

  • Muscular issue ends season

    Tessmann (muscular) has been ruled out for the remainder of the season with a muscular complaint, according to coach Paulo Fonseca, per Le Progres OL.

  • Still absent, unlikely Sunday

    Tessmann (undisclosed) has not yet returned to team training and is unlikely to be available for Sunday's crucial clash against Toulouse, according to Olympique et Lyonnais.

forum Sosyal Medya

Kariyer

Kulüp Kariyeri

  1. Lyon Güncel
    08.2024 – devam

    93 maç · 4 gol

    chevron_rightSezon dökümü
    Turnuva Maç Gol Asist Reyting
    2026/2027 6.75
    Ligue 1 9 1 0 6.74
    Champions League 4 0 0 –
    Europa League 4 0 1 6.80
    2025/2026 6.89
    Ligue 1 29 1 0 6.91
    Europa League 9 1 0 6.98
    Coupe de France 3 0 0 6.46
    2024/2025 6.88
    Ligue 1 25 1 0 6.78
    Europa League 9 0 0 7.05
    Coupe de France 1 0 0 7.95
  2. Venezia
    07.2021 – 08.2024

    99 maç · 10 gol

    chevron_rightSezon dökümü
    Turnuva Maç Gol Asist Reyting
    2023/2024 7.48
    Serie B 41 7 3 7.50
    Coppa Italia 1 0 0 7.03
    2022/2023 7.13
    Serie B 33 3 2 7.11
    Coppa Italia 1 0 0 7.92
    2021/2022 6.39
    Serie A 20 0 0 6.33
    Coppa Italia 3 0 0 6.85
  3. FC Dallas
    02.2020 – 07.2021

    28 maç · 0 gol

    chevron_rightSezon dökümü
    Turnuva Maç Gol Asist Reyting
    2021 6.48
    MLS 7 0 0 6.48
    2020 6.69
    MLS 21 0 1 6.69
  4. North Texas SC
    03.2019 – 12.2019

    16 maç · 1 gol

    chevron_rightSezon dökümü
    Turnuva Maç Gol Asist Reyting
    2019 6.59
    USL League One 16 1 0 6.59
  5. FC Dallas Under 18/19 Altyapı
    07.2018 – 12.2019

    13 maç · 5 gol

    chevron_rightSezon dökümü
    Turnuva Maç Gol Asist Reyting
    2019/2020
    US Soccer Development Academy U1 7 4 1 –
    2018/2019
    US Soccer Development Academy U1 6 1 1 –
  6. FC Dallas U17 Altyapı
    01.2018 – 04.2018

    0 maç · 0 gol

  7. FC Dallas Under 16/17 Altyapı
    07.2017 – 07.2018

    11 maç · 7 gol

    chevron_rightSezon dökümü
    Turnuva Maç Gol Asist Reyting
    2017/2018
    US Soccer Development Academy U1 11 7 3 –
  8. FC Dallas Under 15/16 Altyapı
    07.2016 – 06.2017

    0 maç · 0 gol

Milli Takım

USA U23 03.2021

14 maç · 0 gol

USA 01.2021

14 maç · 1 gol

forum Yorumlar

chat_bubble_outline

Henüz yorum yok. İlk yorumu siz yazın!

help_outline Soru & Cevap

Soru Sor →
contact_support

Henüz soru sorulmamış.